Як вибрати університет і спеціальність?

Безперечно, що вища освіта в Сполучених Штатах Америки – це інвестиція в майбутнє. А, як відомо, інвестиції мають давати прибуток. На основі статистичних даних ми надамо відповіді на найбільш розповсюдженні питання:

Чи варто їхати в США?
Який університет вибрати?
Яку галузь чи спеціальність вивчати?

Розглянемо ці питання на прикладі топового американського університету – Colorado State University – Colorado State University

Університет Колорадо – це державний університет, який водночас є дослідницьким центром. Тільки на дослідні роботи в різних галузях ВНЗ отримує понад 300 мільйонів доларів щорічно!

Університет пропонує понад 350 бакалаврських і магістерських програм. На цей час в університеті навчається близько 26 000 студентів.

Colorado State займає 63 місце серед державних ВНЗ США за рейтингом US News and World Report. Більш того, він входить в 100 кращих університетів Америки та у 200 кращих університетів світу за рейтингом Shanghai Jiao Tong.

В цій таблиці наведено відсоток працевлаштування випускників вишу протягом перших 6 місяців після навчання:

% працевлаштування
Випускники бакалаврату (громадяни США)
89%
Випускники бакалаврату (іноземці)
83%
Випускники магістратури (громадяни США)
96%
Випускники магістратури (іноземці)
93%

Як бачите, відсоток працевлаштування дуже високий. Варто відзначити, що різниця між працевлаштуванням місцевих і іноземних випускників мінімальна! Це – найкраща відповідь тим скептикам, які вважають, що роботодавці охочіше беруть на роботу «своїх». Ці цифри показують нам протилежне! Для роботодавця важливі особисті якості і професіоналізм працівника, а не його паспорт.

Наступна таблиця не менш цікава. Вона показує розмір стартових зарплат випускників:

Стартова зарплата НА РІК
Випускники бакалаврату (громадяни США) 49.000 USD
Випускники бакалаврату (іноземці) 52.775 USD
Випускники магістратури (громадяни США) 74.000 USD
Випускники магістратури (іноземці) 62.985 USD

Ми не можемо пояснити цей феномен, але факт залишається фактом: іноземні випускники бакалаврату отримують навіть більше, ніж місцеві випускники!

Додатково потрібно звернути увагу на факт того, що наведені саме СТАРТОВІ зарплати! Тобто ті суми, які випускники отримують в перший рік, після закінчення американського університету. Через рік рівень зарплат, зазвичай, значно зростає.

Одне з найбільш важливих питань:
на кого вчитися, щоб гарантовано влаштуватися на роботу?

Звичайно, що, закінчивши програму з “географії” або “філософії”, роботу за фахом знайти буде не просто.
Хто ж з випускників має максимально високий рівень працевлаштування? Розглянемо це питання в залежності від рівня освіти:

Випускники бакалаврату:

  • Бізнес – 89% працевлаштування. Стартові зарплати – від 40.500 USD до 59.000 USD в залежності від спеціалізації, найвищі у фінансистів.
  • Цивільне будівництво (Civil Engineering) – 97% працевлаштування! Загальна інженерія (Engineering) – 93%. Середні стартові зарплати – від 61.000 до 73.000 USD на рік.
  • Фахівці з IT та комп’ютерних наук (Computer Science) – працевлаштування 86%, середній рівень стартових зарплат – 74.600 USD на рік.

Випускники магістратури:

  • Випускники Бізнес факультету (College of Business): працевлаштування 93%, середня зарплата 94.000 USD на рік.
  • Випускники Інженерного факультету (College of Engineering): працевлаштування 92%, середня зарплата 76.000 USD на рік.
  • Випускники факультету природничих наук (College of Natural Sciences): працевлаштування 96%, середня зарплата 67.000 USD на рік.

Статистика Colorado State University за останні роки свідчить, що значна частина випускників знаходить роботу завдяки стажуванню під час навчання! Стажування – необхідний етап багатьох програм навчання. Завдяки їм, роботодавці знайомляться з потенційними працівникам і після закінчення ВНЗ, запрошують їх на роботу.

Дуже часто випускники знаходять роботу в таких компаніях: Boeing, Deloitte, Intel, Lockheed Martin, Seagate Technology.

В університеті працюють спеціальні служби, які допомагають випускникам:

  • Кар’єрний Центр збирає і поширює інформацію про поточні вакансії для студентів.
  • Факультети університету проводять спеціальні “Ярмарки вакансій”. Так, College of Business проводить “Ярмарок вакансій” (career fairs), яка триває 5 днів! В ній беруть участь понад 150 компаній з багатьох куточків США. А в «портфоліо» Інженерного факультету понад 90 компаній, які наймають випускників цього ВНЗ на роботу.

Більш докладно про вартість навчання і проживання,

щоб Ви могли оцінити розмір інвестицій, які треба вкласти у своє майбутнє:

На 1 рік проживання (оренда кімнати в гуртожитку + харчування + транспортні витрати + господарські покупки та ін.) знадобиться близько 13-16.000 USD. Ця сума залежить, в основному, від «апетитів» самого студента: рівня комфорту житла і рівня його потреб.

Вартість навчання залежить від рівня програми навчання:

  • Бакалаврат обійдеться приблизно в 30.000 USD в рік (тобто приблизно 120 тисяч за всю програму, тому що тривалість навчання на бакалавраті становить 4 роки)
  • Вся магістратура тривалістю 1,5-2 роки обійдеться в 40 – 60 тисяч USD в залежності від обраної спеціальності.

Ми навели необхідні цифри, щоб Ви, як інвестор, могли зважити всі ризики. Погодьтеся, що повернути свої інвестиції за 2 роки – це дуже хороше вкладення коштів! Думаємо, статистика – переконає Вас в тому, що вища освіта в США – це дуже вигідна інвестиція!