ПОМИЛКА 1: «Вчитися треба в великих містах. Там легше знайти роботу!»

На перший погляд це здається очевидним: в Торонто роботу знайти легше, ніж в якому-небудь невеликому місті. АЛЕ! Для наочності наведемо приклад з київського життя … Молодий спеціаліст, який закінчив київський вуз і приходить на співбесіду до роботодавця, має завищені очікування щодо заробітної плати. Він упевнений, що роботодавець готовий йому платити більше, ніж випускнику провінційного вузу.

І він не правий … Будь-яку людину роботодавець спочатку бере на випробувальний термін і розлучиться з цією людиною без жалю, якщо очікування не виправдаються. А людина з провінції готова почати роботу за менші гроші, і саме тому йому легше знайти роботу. А вже через рік (зазвичай саме через рік в Канаді відбувається перше велике підвищення заробітної плати) платня умовного «провінціала» досягає рівня відповідно до його реальної компетенції.

А ще роботодавець знає, що «умовний провінціал» готовий працювати старанніше, ніж його столичний конкурент, а старанність – це найважливіша якість, коли людина набуває авторитет. Так що провінціалам не важче, а легше влаштуватися на роботу! Але, головне, що провінціал при цьому витрачає на свою освіту приблизно на 30% менше, ніж мешканець великого мегаполісу, адже рівень життя там, де він навчався, нижчий: і продукти харчування дешевше, і вартість оренди значно нижче!

Виходячи з цього, радимо Вам звернути увагу на наступні канадські коледжі і університети, які розташовані в провінції, навчаючись в яких Ви заощадите до 30% на всіх витратах:

 • University of Manitoba (Манітоба)
 • Thompson Rivers University (Кемлупс, Британська Колумбія)
 • Cape Breton University (Сідней, Нова Шотландія)
 • Niagara College (Велланд, Онтаріо)
 • Camosun College (Вікторія, Британська Колумбія)

ПОМИЛКА 2: «Канада – країна іммігрантів! Головне отримати освіту (не важливо, де), а залишитися там – справа техніки!»

Дійсно, будь-який іноземний студент, який закінчив канадський ВНЗ (коледж чи університет) має право залишитися в країні працювати і змінити свій статус. АЛЕ! У цього правила є ряд обмежень і одне з основних полягає в тому, що навчальний заклад, який іноземець закінчує повинен мати урядову акредитацію, мінімально – акредитацію міністерства освіти тієї провінції, в якій знаходиться. У Канаді є неакредитовані навчальні заклади і працюють вони цілком законно, але тільки залишитися після їх закінчення неможливо …

Звертаємо Вашу увагу на те, що ВСІ навчальні заклади, з якими працює наше агентство, мають необхідні акредитації.

ПОМИЛКА 3: «Треба вчитися в університеті, а в коледжах навчаються тільки студенти з посереднім балом»

Цей стереотип заснований на тому, що для абітурієнтів в коледжах вступні вимоги дійсно нижчі (хоча і зовсім незначно). І вартість навчання теж трохи нижча. Для прикладу: рік навчання в Algonquin College обійдеться в 10-12.000 CAD (= 8-9.000 USD), а рік навчання в університеті Thompson Rivers обійдеться в 14,000 Канадських доларів за рік (= 10.700 USD).

Відкриємо таємницю, чому канадські коледжі насправді популярніші ніж університети … Іноземці, обмежені коштами (або ті, хто просто хочуть не погано заощадити), діють за такою схемою: спочатку здобувають професійну 2-3-річну освіту в коледжі, потім – знаходять роботу і після цього, отримавши статус «постійного мешканця», продовжують навчання в університеті на бакалавраті, але при цьому платять уже значно менше – не як іноземні студенти, а як місцеві жителі! Для тих, хто не хоче зупинятися на бакалаврському ступені і йдуть далі на магістратуру, така схема ще більш вигідна!

ПОМИЛКА 4: «Хочу отримати ступінь магістра! Чим вище рівень освіти, тим легше знайти роботу!»

Канада – країна, де немає «культу» вищої освіти. Звичайний канадець вчиться в коледжі і починає працювати. У той момент, коли йому потрібно змінити професію або зробити крок вперед по кар’єрних сходах, він закінчує бакалаврат. А ступінь магістра отримують лише керівники вищої ланки і ті, хто планують «йти в науку» … Отримати ступінь магістра і почати розсилати резюме в Канаді – нонсенс! Бути overqualified в Канаді – це жах …

Логіка роботодавця проста: людині із ступенем магістра потрібно платити більше, і посаду він повинен займати вищу … І людям доводиться часом приховувати те, що вони мають ступінь магістра, і, влаштовуючись на роботу, вони показують лише свої дипломи про першу вищу освіту. Вакансій, які потребують магістерського ступеня дуже мало!

Що ж робити іноземцям, які отримали вже вдома вищу освіту? Так теж саме, що роблять і самі канадці! Треба йти до вузів, але не на магістратуру, а на інші програми післядипломної освіти: postgraduate certificate або postgraduate diploma.

Ще раз: щоб в Канаді було більше шансів знайти роботу після навчання, потрібно навчатись не на магістратурі, а на програмах післядипломної освіти – рівнем трохи нижче: postgraduate certificate або postgraduate diploma.

У наступних вузах можна отримати таку післядипломну освіту:

 • Niagara College (Велланд, Онтаріо)
 • Camosun College (Вікторія, Британська Колумбія)
 • Mohawk College (Гамілттон, Онтаріо)
 • Algonquin College (Оттава, Онтаріо)
 • Centennial College (Торонто, Онтаріо)
 • George Brown College (Торонто, Онтаріо)
 • Humber Institute (Торонто, Онтаріо)
 • Seneca College (Торонто, Онтаріо)
 • Thompson Rivers University (Кемлупс, Британська Колумбія)

Якщо ж Ви твердо вирішили отримати ступінь магістра, то отримуйте його там, де є міжнародні компанії і де ВНЗ зацікавлений в подальших успіхах (по працевлаштуванню!) своїх іноземних студентів. Пояснимо … Візьмемо Університет МакГіл або Університет Торонто. Надзвичайно престижні і фантастично снобістські університети! «Це Ваш щасливий квиток, що ви у нас навчаєтесь» – видно на обличчях університетських чиновників …

А університети трохи молодші (і тому менш відомі) незрівнянно більше піклуються про своїх студентів, в тому числі міжнародних, адже від рівня працевлаштування випускників залежать їх місця в рейтингах, опитуваннях і аналітичних оглядах. Чим вище відсоток працевлаштування, тим більше нових абітурієнтів буде в наступному році!

З цієї точки зору радимо Вам розглянути можливість отримання ступеня магістра в наступних університетах:

 • University of Windsor (Віндзор, Онтаріо)
 • Thompson Rivers University (Кемлупс, Британська Колумбія)
 • Vancouver Island University (Нанаймо, Британська Колумбія)
 • Brock University (Сент Кетеринс, Онтаріо)

Помилка 5: «Я досить розумний, щоб отримати зарахування і візу самостійно»

Вибір вузу – це вибір долі …
Такий вибір можете зробити лише Ви самостійно. Але щоб уникнути помилок, варто прислухатися до людей, які вже допомогли кільком тисячам студентам отримати освіту в Канаді і, по суті, почати нове життя. Дуже багато критеріїв треба врахувати одночасно, щоб зробити правильний вибір.

Освітня Група Students International та її фахівці допоможуть обрати університет і програму, а також займуться вирішенням усіх питань вступу та отримання візи.