Для країни, в якій проживає не більше чотирьох мільйонів, вісім університетів – не так вже й мало, тим більше, що географічно розташовані вони досить рівномірно: на Північному Острові – 5 університетів, на Південному – три. Крім розташування, кожен університет має свою специфіку, історію, своє обличчя, свої сильні сторони …

Найбільше університетів та інших навчальних закладів знаходиться в найбільшому і динамічному місті країни – в Окленді. В Окленді весна починається в серпні ніколи не буває снігу!

1. Університет Окленда – University of Auckland

Почнемо з Університету Окленда (University of Auckland), що заслужив міжнародне визнання, входить в усі світові рейтинги і є найбільшим і одним з найстаріших в країні.
Це університет “де можна вчити буквально все”. Університет пропонуєт безліч прикладних програм в різних галузях: від економіки і інженерної справи до медицини і психології, це вищий навчальний заклад, в першу чергу, орієнтований на викладання фундаментальних наук.

Він буде цікавий тим, хто готовий до тривалого навчання і успішної академічної кар’єри. Університет розташований в центрі міста і має розвинену інфраструктуру, що забезпечує добре організований навчальний процес і насичене, комфортне життя студентів. Вчорашнім школярам для вступу на бакалаврат потрібно буде пройти академічну підготовчу програму університету (Foundation Studies) в Academic Colleges Group (ACG).

2. Оклендський технологічний університет (AUT)

Поруч з Університетом Окленда, поряд з його основними корпусами, знаходяться будівлі Оклендского технологічного університету (AUT), що відомий практичною спрямованістю своїх програм і дає відмінну підготовку в сферах бізнесу, готельної справи, інжинірингу, комп’ютерних технологій, дизайну.

Відмінною рисою цього вищого навчального закладу є глибока теоретична і практична підготовка випускників та їх готовність до професійної діяльності, а потенційних роботодавців – готовність ці робочі місця надати. Дуже популярні програми постгред освіти з бізнесу, інженерної справи і комп’ютерних технологій (postgraduate certificate, postgraduate diploma і master degree).

Університет має свій мовний центр – AUT International House, також програму підготовки вчорашніх школярів до вступу в цей університет пропонує ACG.

3. Massey University

Слід згадати, що в районі Albany знаходиться кампус ще одного новозеландського університету Massey University, два інших кампуси якого знаходяться на півдні Північного острова в місті Parmerstone North і в столиці країни – Веллінгтоні.

Серед новозеландців цей університет популярний через програми заочного або дистанційного навчання, на жаль, не доступного іноземним студентам. Наші ж співвітчизники віддають перевагу цьому навчальному закладу через прийнятну вартість та високу якість навчання. Massey University має власний мовний центр і підготовче відділення.

4. Waikato University

Університет Вайкато (Waikato University) розташований в ста тридцяти кілометрах на південь від Окленда, в місті Гамільтон – головному місті провінції Вайкато. Це сучасний інноваційний університет в якому навчається близько 12,500 студентів, 2,000 з яких – іноземці. Заклад входить в 2% кращих університетів світу і пропонує тільки міжнародно визнані кваліфікації. Університет Вайкато спеціалізується на юриспруденції, економіці, комп’ютерних технологіях і інформаційних системах, лінгвістиці та педагогіці.

Магістерські програми, пропоновані тут, на відміну від програм інших університетів Нової Зеландії, можна закінчити не за півтора – два роки, а за один рік:

  • Master of Management Studies
  • Master of Electronic Commerce
  • Master of Media and Creative Technologies
  • Master of Cyber ??Security
  • Master of Education і багато інших.

Щоб вступити до Waikato University можна скористатися університетським мовним центром і підготовчим відділенням.

5. Victoria University of Wellington

Цей університет і в прямому, і в переносному сенсі максимально “наближений до уряду країни” – університет розташований поруч з будівлею парламенту, а серед його колишніх студентів – багато державних службовців і політичних діячів. Якщо плануєте вивчати суспільні, гуманітарні, економічні науки, спеціалізуватися в дизайні або архітектурі, в природничих науках або в інженерній справі, то вам – сюди!

Якщо навчаючись в університеті, ви хочете побачити світ, то вам теж – сюди: в університету великі міжнародні зв’язки та інтенсивний студентський обмін з іншими навчальними закладами. Університет має свої підготовче відділення і мовний центр.

6. University of Canterbury

University of Canterbury – сучасний вищий навчальний заклад класичного типу, що поєднує академічні традиції і 130-річну історію з передовим і інноваційним характером освітніх програм і кваліфікацій, з високим рівнем наукових робіт.

Навчаючись в університеті разом з дванадцятьма тисячами інших студентів з різних країн, тут можна отримати кваліфікації вищої та постгред освіти. Зокрема, в наступних областях: комерція і бізнес, інженерна справа і природничі науки, організація охорони здоров’я, образотворче мистецтво, педагогіка, соціальна робота та суспільні науки, право, фізична культура і спорт, музика і навіть лісове господарство. Для абітурієнтів курси англійської мови пропонує Christchurch College of English – мовна школа на кампусі університету.

Академічні підготовчі програми пропонує Christchurch University International College, недавно відкрите спільне підприємство міжнародної освітньої корпорації Navitas Ltd і університету.

7.Lincoln University

Зовсім іншим представляється Lincoln University. Його історія бере початок 1878 р коли тут була відкрита сільськогосподарська школа, що стала в 1896 році коледжем, і зовсім недавно – в 1990 році – університетом. І хоча в даний час тут пропонується безліч різних програм, що безпосередньо не відносяться до сільського господарства, зберігається повне відчуття того, що “зв’язок навчального закладу з землею” не втрачений.

Окрім чисто аграрних програм (садівництво, виноробство і виноградарство, сільськогосподарське і харчове виробництво), пропонуються і такі цілком прикладні курси, як ландшафтний дизайн, управління природними та водними ресурсами, розвиток сільських районів і охорона навколишнього середовища, управління парками і організація відпочинку та дозвілля. В університеті лише 4,500 студентів з Нової Зеландії і близько сотні з інших країн світу, якість навчання високе, а ціни – істотно нижчі, ніж в інших університетах.

Слід зазначити, що, університет Лінкольна, поряд з програмами вищої та постгред освіти, традиційно пропонує кваліфікації, що відносяться до середньої спеціальної освіти (наприклад, дипломи комерції, сільського господарства, садівництва, прикладних наук, природних ресурсів І.Д.) і є не тільки хорошим стартом до майбутньої кар’єри, а кроком у напрямку до вищої освіти.

8. Університет Отаго (Otago University)

Університет Отаго (Otago University), найстаріший університет Нової Зеландії, заснований в 1869 році в Данідін (шотландська назва Единбурга), розташований на півдні Південного Острова. На сьогодні в університеті навчається близько 21,000 студентів.

По суті Данідін – справжнє студентське місто, де все підпорядковано університету, як “містоутворюючому підприємству”, навчанню студентів і проведенню наукових досліджень. В університеті – чотири факультети: бізнесу, медицини, гуманітарний і природничо-науковий.