Система середньої освіти в Новій Зеландії

Нова Зеландія – лідер серед розвинених країн за показниками грамотності населення. Відмінною рисою системи середньої освіти можна назвати оптимальне поєднання академічних знань і практичних навичок, які учні отримують в школах Нової Зеландії. Вчителі прищеплюють дітям широту мислення і бажання пізнавати нове, тому після закінчення школи випускники повністю підготовлені до навчання в університеті або до початку професійного життя.

Отримання середньої освіти в Новій Зеландії займає 13 років. Всі громадяни країни зобов’язані відвідувати школу у віці з 6 до 16 років. Однак, будь-яка дитина в Новій Зеландії може бути прийнята в школу, коли їй виповниться 5 років протягом поточного навчального року. Проте, для того, щоб мати право вступати до ВНЗ необхідно закінчити 13 класів, тобто мати повну середню освіту.

Середню освіту в Новій Зеландії поділяють: на початкову школу – з 1 по 8 клас (вік 5-12 років), середню школу з 9 по 10 клас (вік 13-14 років) і старшу школу – з 11 по 13 клас (вік 15-18 років).

Іноземні студенти, як правило, починають своє навчання в Новій Зеландії з 9 класу (в 13 років).

Особлива увага приділяється відпрацюванню грамотності мови та обчислювальних навичок. Практично 40% навчального часу присвячені вивченню математики та англійської мови. Так само діти вивчають природничі та соціальні науки, інформатику, технології, іноземні мови, мистецтво і дизайн, музику, театральне мистецтво, фізичне виховання. Всі предмети на даному етапі навчання є обов’язковими.

Починаючи з 11 класу учні переходять в старшу школу і можуть самостійно вибирати спеціалізацію. Основними предметами як і раніше залишаються англійська мова та математика, додатково учні вбирають 3-4 предмети із запропонованого школою списку. Навчання проходить за міжнародною програмою Cambridge International Examination (CIE), яка складається з кваліфікацій IGCSE та A-level. Деякі приватні школи пропонують отримати міжнародний диплом International Baccalaureate.

Школи Нової Зеландії діляться на два типи: державні та приватні. Державні школи повністю фінансуються державою. Батьки учнів вносять невелику плату за підручники, канцелярію і шкільну форму. Приватні школи повністю фінансуються коштом батьків. Ціни на навчання для іноземних студентів відрізняється від цін, які платять місцеві учні та варіюються в межах 11 000 – 16 000 NZD в державних і 19 000 – 28 000 NZD в приватних школах.

Проживання

Особливість навчання іноземних учнів в школах Нової Зеландії полягає в тому, що всі діти до 18 років зобов’язані мати опікуна і проживати в приймаючій сім’ї. Опікунство надається або безпосередньо адміністрацією школи, або приймаючою сім’єю. Вартість проживання оплачується додатково.

За відгуками сімей, які відправили дитину здобувати середню освіту в Новій Зеландії, закінчення школи в цій країні набагато полегшує інтеграцію в систему вищої освіти та дає дитині колосальний академічний і особистий досвід.

Компанія Students International співпрацює з різними школами в Новій Зеландії протягом 25 років. Наші фахівці допоможуть Вам вибрати навчальний заклад, подати документи та отримати зарахування на програму.

Список середніх шкіл Нової Зеландії

Розташування Навчальний заклад
Окленд ACG Parnell College
Окленд ACG Senior College
Окленд ACG Strathallan
Окленд ACG Sunderland
Окленд ACG Tauranga
Веллінгтон Kapiti College
Окленд Avondale College
Окленд Lynfield College
Окленд Auckland Girls` Grammar School
Окленд Auckland Grammar School
Данедин Otago Boys’ High School
Окленд Rangitoto College
Окленд Long Bay College
Окленд One Tree Hill College
Крайсчерч Aranui High School
Окленд Mount Albert Grammar School