Іноземці – випускники ірландських ВНЗ мають право залишитися в Ірландії працювати після успішного закінчення навчання.

У загальному вигляді перспективи працевлаштування такі:

Після закінчення навчання в Ірландії випускникам-іноземцям надається від 16 до 12 місяців на пошук роботи. Протягом цього часу вони мають знайти роботу і подати заяву в імміграційний відділ. Випускники можуть подавати або на «Дозвіл на роботу», або на «Грін Кард».

Грін Кард

Схема «Грін Кард» поширюється на фахівців з IT, охорони здоров’я, будівництва, інженерії, фінансових послуг та ряду інших спеціальностей. Річна заробітна плата цих фахівців має бути від 60,000 євро і більше.

Схема Грін Кард охоплює наступні категорії:

  • спеціалісти сфери IT (програмісти, управління комп’ютерними мережами, комп’ютерні аналітики, ін.)
  • спеціалісти в сфері інженерії та технологій (цивільна, гірничодобувна, електрична інженерія, комп’ютерна інженерія, контроль якості, інженери комп’ютерних мереж, ін.)
  • спеціалісти-дослідникі, науковці (в областях хімії, фізики, біології, матеріалознавства і ін.)
  • спеціалісти фінансової сфери (бухгалтери, економісти, консультанти в сфері менеджменту, бізнес аналітики, фахівці з цінних паперів, ризик-менеджмент, фахівці з фінансової безпеки, керівники та фахівці в сфері інвестицій, фахівці по транзакціях, фахівці з податків, страховики)
  • спеціалісти сфери індустрії і послуг (фахівці з маркетингу і управлінці)

Дозвіл на роботу

Ця схема передбачає, що заробітна плата апліканта на отримання «Дозволу на роботу» в межах від 30 до 60 тисяч євро на рік.
Але дана схема не поширюється на ряд позицій: тих, хто хоче працювати на позиціях клерків, робітниками, продавцями, водіями, механіками, медсестрами, нянями, на всі позиції в сфері готельної індустрії (за винятком шеф-кухарів).

Дозвіл на роботу надається спочатку на 2 роки, потім продовжується на 3 роки.

Зверніть увагу, що на Постійний Вид на Проживання можна подати:

  • тим, хто має Грін Кард – через 2 роки
  • тим, хто знаходиться на робочій візі – через 5 років