І, ось, в один чудовий день Ви вирішуєте що після закінчення школи Ваша дитина поїде здобувати вищу освіту в Канаду. Будемо вважати, що рішення прийнято. Далі потрібно йти до поставленої мети і вирішувати питання, що виникають.

З ЯКОГО ВІКУ ТРЕБА ГОТУВАТИ 
ДИТИНУ ДО НАВЧАННЯ В КАНАДІ?

Як тільки Ви прийняли таке рішення, так і починайте. Інша справа, що інтенсивність підготовки та її зміст буде залежати від віку дитини і того, в якому класі вона зараз навчається.

Якщо до отримання Атестату залишилося всього 1-2 роки, то час активізувати процес. Записуйтеся в будь-яку мовну школу, щоб не пізніше, ніж за півроку до її закінчення почати підготовку до здачі мовних тестів IELTS чи TOEFL. Тривала підготовка до подібних тестів не потрібна. На курсах підготовки Вас просто познайомлять з форматами цих міжнародних тестів і підготують до типових завдань. Тому (за нашим досвідом) тривалість такого курсу повинна бути не більше 1-2 місяців (або навіть менше). Відразу після закінчення курсу  складайте мовний тест.

Сертифікат тесту з потрібним результатом вже є – переходьте до процедури вступу до канадського університету або коледжу. Відсутність Атестату на момент вступу не є перешкодою для початку процедури подачі документів.

Якщо ж Ваша дитина ще вчиться в середніх класах і до закінчення школи є кілька років, то радимо під час літніх канікул відправляти дитину на короткострокові мовні курси за кордон. До того ж, не тільки в Канаду, але і в інші країни. Так у дитини буде розвиватися кругозір, мотивація до подальшого навчання, а не тільки мовні навички.

ЯКИМИ ПРЕДМЕТАМИ ВАРТО  
ЗАЙМАТИСЯ ДОДАТКОВО?

Зверніть увагу, канадські університети звертають увагу і на середній бал Атестату, і не на окремі предмети. Тому в середній школі потрібно мати гарні бали (бажано) за всіма предметам. Дуже часто за високий загальний середній бал ВНЗ дають студентам стипендії. Зазвичай, це не великі суми, а лише знижка від вартості навчання, але навіть і незначна знижка – відмінна мотивація для гарного навчання, адже знижку може бути продовжено на наступні роки навчання!

Безумовно, перш за все потрібно приділяти увагу тим профільним предметам, які будуть для Вас основними під час навчання в університеті або коледжі Канади. Припустимо, Ви хочете вивчати інженерію (скажімо, цивільне будівництво). Отже, займайтеся фізикою та математикою. Якщо Вас цікавлять бізнес предмети (управління, маркетинг, економіка), то посилено займайтеся соціальними дисциплінами і математикою.

Спочатку, у ВНЗ Вашій дитині може бути складно розуміти наукову термінологію. Тому підготуйтеся – заздалегідь складіть перелік дефініцій, які використовуються з того чи іншого предмету і вивчіть ці терміни і їх визначення.

Якщо в Великобританії та Австралії є спеціальні (обов’язкові!) підготовчі курси Foundation, то в Канаді обов’язкових курсів немає, при хороших балах атестату і високому рівні англійської мови вас візьмуть відразу на перший курс бакалаврату. Отже, спробуйте самостійно опанувати ту інформацію, яку вивчають на підготовчих курсах в інших країнах.

Є  один варіант, яким користуються дуже багато іноземних абітурієнтів: хоча іноземці можуть піти відразу на перший курс бакалаврату, вони йдуть на спеціальний підготовчий курс, після якого переходять відразу на другий курс бакалаврської програми. Таким чином: і підготовчий період є, і час не втрачається!
Наприклад , Fraser International College готує іноземних абітурієнтів до навчання (з переходом на другий курс!) престижного Simon Fraser University. А International College of Manitoba (ICM) готує студентів до переходу на другий курс Університету Манітоби.