ПОМИЛКА 1
«У великих містах легше знайти роботу. Тому там і треба вчитися!»
Усім здається, що знайти роботу в Торонто набагато легше, ніж в якому-небудь провінційному містечку. Однак, це не завжди так. Можна порівняти з ситуацією в Києві. У молодого випускника київського внз часто бувають завищені очікування своєї першої заробітної плати. Він вважає, що освіта в столичному внз гарантує йому більш високу платню, ніж у його провінційного конкурента. Але ця точку зору помилкова, адже будь-якого фахівця спочатку беруть на випробувальний термін, після якого з ним можуть розпрощатися, якщо він не виправдає очікування. А людина, яка приїхала з регіонів і готова працювати з меншою заробітною платою, тому йому і легше працевлаштуватися. І приблизно через рік заробітна плата «провінціала» досягне рівня, відповідно до його реальної компетенції. До того ж, роботодавці вважають, що «провінціали» готові працювати більш наполегливо, ніж столичні претенденти.
Тому можемо сміливо сказати, що випускнику провінційного вузу легше влаштуватися на роботу! Більш того, провінціал витратить на освіту, приблизно, на 30% менш, якщо брати до уваги рівень життя: дешевші продукти і нижчу вартість оренди.
Отже, радимо Вам звернути увагу на наступні коледжі та університети Канади, які знаходяться в провінції, і навчання в яких знизить Ваші витрати приблизно на 30%:
- University of Manitoba (Манітоба)
- Thompson Rivers University (Кемлупс, Британська Колумбія)
- Cape Breton University (Сідней, Нова Шотландія)
- Niagara College (Велланд, Онтаріо)
- Camosun College (Вікторія, Британська Колумбія)
ПОМИЛКА 2
«Після отримання освіти залишитися в Канаді – простіше простого, адже це країна іммігрантів!»
Дійсно, іноземні студенти, які закінчили канадські коледжі або університети, можуть залишитися в країні для пошуку роботи і, згодом, змінити свій статус. Однак, існують певні обмеження. Наприклад, навчальний заклад, в якому Ви навчаєтесь, повинен мати урядову акредитацію, як мінімум – акредитацію міністерства освіти тієї провінції, в якій він знаходиться. У Канаді можна знайти і неакредитовані вузи, які працюють на законних підставах, але не дають можливості залишитися в країні після їх закінчення.
ПОМИЛКА 3
«У коледжах навчаються ті, хто не здатний вступити до університету!»
Вступні вимоги для абітурієнтів коледжів, дійсно, трохи нижче, як і вартість навчання. Наприклад: рік навчання в Algonquin College буде коштувати 10-12.000 CAD (= 8-9.000 USD), а за рік навчання в університеті Thompson Rivers Ви заплатите 14.000 Канадських доларів (= 10.700 USD).
Але ось справжня причина популярності канадських коледжів …
Іноземці, які бажають заощадити, діють за такою схемою: спочатку здобувають професійну 2-3-річну освіту в коледжі, потім – знаходять роботу і після цього, ставши постійними жителями, продовжують навчання в університеті на бакалавра і платять набагато менше – вже в статусі місцевих жителів, а не іноземних студентів. Для охочих продовжити навчання на магістратурі така схема ще вигідніша!
ПОМИЛКА 4
«Треба йти в магістратуру! З високим рівнем освіти легше знайти роботу »
В Канаді немає «культу» вищої освіти. Зазвичай канадці починають працювати після закінчення коледжу. Отримувати ступінь бакалавра вони йдуть, коли хочуть змінити професію або просунутися кар’єрними сходами. Магістратуру закінчують керівники вищої ланки або ті, хто хочуть займатися наукою. Існує можливість стати надкваліфікованим, а це перешкодить Вам у пошуках роботи. Роботодавець думає так: людина зі ступенем магістра має займати посаду високого рівня з великою заробітною платнею… Тому багато хто при працевлаштуванні показує лише диплом про першу вищу освіту. У Канаді дуже мало вакансій, для яких потрібен диплом магістра!
Що тоді робити іноземним студентам, які вже отримали вищу освіту в своїй країні? Треба брати приклад з самих канадців! Слід вступати до вузів на програми післядипломної освіти: postgraduate certificate або postgraduate diploma. Ось деякі вузи, в яких можна отримати таку освіту:
- Niagara College (Велланд, Онтаріо)
- Camosun College (Вікторія, Британська Колумбія)
- Mohawk College (Гамілттон, Онтаріо)
- Algonquin College (Оттава, Онтаріо)
- Centennial College (Торонто, Онтаріо)
- George Brown College (Торонто, Онтаріо)
- Humber Institute (Торонто, Онтаріо)
- Seneca College (Торонто, Онтаріо)
- Thompson Rivers University (Кемлупс, Британська Колумбія)
Якщо ж Ви остаточно вирішили вступати на магістратуру, то радимо Вам обирати вузи, в яких добре працюють міжнародні відділи. Також, потрібно звернути увагу на вузи, які зацікавлені в подальшому працевлаштуванні іноземних студентів. Наприклад, МакГіл або Університет Торонто – надзвичайно престижні університети. Тому на обличчях університетських чиновників часто можна прочитати: «Будьте щасливі, що Ви у нас навчаєтесь!» Однак трохи молодші вузи роблять більший акцент на своїх студентах, в тому числі іноземних. Це обумовлено тим, що від рівня працевлаштування випускників залежать їх місця в рейтингах, аналітичних оглядах і опитуваннях.
Чим вище відсоток працевлаштування випускників, тим більше абітурієнтів буде в наступному році! Тому Вам слід розглянути наступні університети для вступу до магістратури:
- Thompson Rivers University (Кемлупс, Британська Колумбія)
- Vancouver Island University (Нанаймо, Британська Колумбія)
- Brock University (Сент Кетеринс, Онтаріо)
ПОМИЛКА 5
«Я можу і самостійно вступити до вишу і отримати візу!»
Вибір вузу – дуже важливе рішення, яке можете прийняти тільки Ви самостійно. Однак, щоб уникнути помилок, краще звернутися до людей, які вже довгий час допомагають студентам поїхати на навчання до Канади. Для правильного вибору потрібно враховувати багато аспектів одночасно.
Students International – одне з перших професійних освітніх агентств в Україні, чия робота – консалтинг – допомога у виборі вузу, програми, допомога в гарантованому зарахуванні до вузу і, потім, в отриманні студентської візи (а канадська студентська віза не випадково вважається у професіоналів “найскладнішою “). Те, що ми одні з кращих визнають навіть навчальні заклади, за опитуванням яких 5 років поспіль нас було визнано «Кращим освітнім агентством Східної Європи».