Що таке Канадські коледжі?
Це навчальні заклади, що дуже динамічно розвиваються, та дають своїм студентам найсучасніші можливості ПРОФЕСІЙНОГО навчання. Інфраструктура, стажування, сучасні методи навчання – це все дає випускникам колосальну можливість працевлаштування та відкриває двері в побудову блискучої та успішної кар’єри.
Цікаві факти:
– На даний момент в Канаді налічується більше 150 коледжів.
– Термін коледж включає в себе як «Community colleges» (державні / муніципальні коледжі), «CEGEPs» (державні коледжі провінції Квебек), так і «Institute of Technology» (політехнічні інститути) з «Institute of Advanced Learning» (інститути подальшої освіти).
– Студенту надається на вибір величезна кількість програм, пропонованих коледжами, наприклад: поновлювані джерела енергії, захист навколишнього середовища, інженерні технології, бізнес, анімація, технології для засобів масової інформації, і т.д.
Яких студентів приймають в коледжі?
Приймають як випускників шкіл, так і випускників ВНЗ. Саме тому, програми в різних коледжах дуже різноманітні. Наведемо для Вас приклади ТИПІВ програм:
- Diploma programs (професійні програми);
- Програми другої вищої освіти (післядипломні програми); Сертифікатні програми;
- University Transfer program (професійні програми з можливістю переходу в університет після закінчення);
- Applied Bachelor Degree (прикладний бакалаврат);
- Bachelor Degree (бакалаврат).
Так які ж все-таки відмінності коледжу й університету?
- Коледж не є центром науково-дослідницької роботи і не дає своїм випускникам ступеня магістра.
- Однак випускники коледжів вже з першого дня готові до роботи нарівні з досвідченими співробітниками, тому що майже завжди мають оплачувані стажування протягом навчального року.
- В університеті дають в основному теорію, а практичні навички в дуже малому обсязі. Це не стосується зовсім “молодих” університетів, які більше орієнтовані на інтереси реального сектора економіки, ніж на “чисту науку”.
Цікаві факти:
– Ряд коледжів, наприклад, Seneca College of Advanced Learning and Technology і Conestoga College of Advanced Learning and Technology на своїх сайтах мають у відкритому доступі статистичні дані по працевлаштуванню своїх випускників.
– Рівень працевлаштування за фахом у професіях, що користуються найбільшим попитом, такі як IT, будівництво, екологія і т.д., сягає 100%!
– Студенти, які вже мають ступінь бакалавра або магістра престижного канадського університету, приходять в коледжі для отримання практичних навичок, що дуже необхідні для подальшої роботи.
Чи відповідають програми коледжів усім сучасним вимогам?
Шляхом постійного порівняння змісту навчальної програми та сучасних тенденцій в різних галузях канадської економіки, тісні зв’язки коледжу з бізнесом і виробництвом дозволяють швидко створювати нові і адаптувати існуючі програми, що відповідають вимогам ринку праці.
Завдяки цим зв’язкам, студенти вивчають не тільки теоретичні аспекти своєї програми, але і абсолютно реальні способи застосування та комерціалізації своїх знань.
Також конкурентоспроможність випускників коледжів забезпечується за рахунок проходження оплачуваної або не оплачуваної виробничої практики (co-op placement, internship). Найбільш старанні (і успішні) із студентів навіть оплачують більшу частину вартості свого навчання за рахунок коштів, зароблених під час практики.
Як знайти роботу після закінчення коледжу?
Коледжі, в основному, сприяють працевлаштуванню своїх випускників більше ніж університети, а саме: консультують, як правильно скласти резюме, успішно пройти співбесіду, оформити дозвіл на роботу. А також проводять “ярмарки вакансій”, в яких беруть участь роботодавці.
Ще однією перевагою коледжів є те, що в них навчальні групи менші в порівнянні з університетськими, що дозволяє оптимізувати взаємодію між студентам і викладачами.
Скільки коштує програма навчання в канадському коледжі?
Коледжі зазвичай пропонують нижчу ціну на навчання, ніж університети. Дипломна програма в коледжі в середньому коштує близько 12-13 000 канадських доларів на рік, тоді як в університеті – від 15-16 000 доларів.
Що дає диплом коледжу?
Крім, звичайно ж, отриманих знань, студент отримує офіційне право на роботу в Канаді. А це в свою чергу, дає можливість оплатити свою освіту!
Цікаві факти:
– Останнім часом можна помітити тенденцію отримання «post graduate certificate program» (післядипломної освіти). Чому? Одна з причин, це бажання отримати більше прикладних знання в своїй сфері або перекваліфікуватися, опанувати нову спеціальність.
– За рахунок такого колосального попиту на дані програми, наприклад в Humber Institute з 150 освітніх програм – 30 є саме післядипломними.
Таким чином, узагальнюючи все вищесказане, можна зробити наступні висновки:
1. Коледжі пропонують більш різноманітні програми, як за тривалістю, так і за змістом;
2. Для випускників українських шкіл коледж більш зручний для початку навчання і інтеграції в нове співтовариство;
3. Коледж дає більш практично спрямовану підготовку, а університет – більш теоретичну, але є і винятки!
4. Програми коледжів завжди актуальні й сучасні, програми університетів – більш академічні й класичні.
5. Але, також, не підлягає сумніву і факт, що вчитися в канадському університеті більш престижно, ніж у коледжі.