Будь-який випускник української середньої школи має можливість вступити на бакалаврську програму до будь-якого університету або коледжу Канади за наявності прохідного бала в атестаті та сертифікату IELTS або TOEFL. Однак якщо оцінки в атестаті або знання мови підводять абітурієнта, зневірятися не треба – існує низка підготовчих програм, покликаних виправити ситуацію.

По-перше, це підготовчі програми в мовних центрах та школах. Звичайна тривалість таких курсів – від дванадцяти до сорока тижнів, залежно від початкового рівня підготовки. Крім загальної англійської на таких програмах викладається академічна англійська, де майбутні студенти здобувають навички конспектування, написання доповідей та есе, складання презентацій тощо.

Мовні школи, як правило, мають угоди з багатьма вишами про те, що після досягнення необхідного рівня їхні студенти вступають до університетів та коледжів без здачі IELTS та TOEFL. Рівень мови у такому разі визначається за допомогою внутрішнього тестування, і умовно відповідає High Advanced.

По-друге, подібні підготовчі програми є в багатьох коледжах професійної освіти та університетах. Мінімальна тривалість мовної програми – 1 рівень (8 тижнів) чи 1 семестр (4 місяці). Різні ВНЗ приймають студентів з різним рівнем підготовки: наприклад, Thomson Rivers University – з початковим, а South Alberta Institute of Technology – з рівнем вище середнього. Однак ми рекомендуємо вивчати мову на початковому етапі при мовній школі, а на просунутому (для академічного англійського) – при виші. За аналогією з мовними школами, перехід на основну спеціальність після мовної підготовки також відбувається без складання іспитів IELTS та TOEFL.

Третій вид програм – це програми академічної підготовки. Вони підходять для тих студентів, які хочуть вступити до навчальних закладів або програм з особливо високим конкурсом. Після них студенти переходять на перший, а в ряді випадків навіть на другий курс престижних університетів (Simon Fraser University, University of Manitoba). Мовні вимоги для таких програм також є дещо нижчими, ніж для прямого вступу (в середньому IELTS 5.5).

Підготовка до бакалаврату в Канаді

Місто Навчальний заклад
Бернабі Fraser International College
Ванкувер Capilano University
Ванкувер Columbia College
Ванкувер Global Village, Vancouver – для дорослих
Ванкувер ILAC, Vancouver – для дорослих
Велланд Niagara College
Вікторія Camosun College
Вінніпег International College of Manitoba (ICM)
Вінніпег University of Manitoba
Калгарі Global Village, Calgary – курси для дорослих
Калгарі Southern Alberta Institute of Technology
Кемлупс Thompson Rivers University
Кінгстон St. Lawrence College
Оквіл Sheridan Institute of Technology and Advanced Learning
Оттава Algonquin College
Сідней Cape Breton University
Торонто ILAC, Toronto – для дорослих
Торонто Centennial College
Торонто George Brown College
Торонто Humber Institute of Technology and Advanced Learning
Торонто ILAC – ONLINE
Торонто Seneca College
Торонто University of Toronto – Foundation
Торонто York University English Language Institute