Вища освіта в Великій Британії – це дуже престижно, а також просто необхідно для міжнародної кар’єри в сучасному світі. Виши об’єднаного королівства мають масу переваг: фундаментальна система освіти та колосальний досвід, накопичений за століття; різноманіття напрямків підготовки: економіка, управління, технічні та гуманітарні спеціальності; впровадження ефективних сучасних методик в класичну освітню схему.

Чи варто говорити, що вища освіта в Великобританії, – це пропуск для працевлаштування практично в будь-яку вітчизняну і закордонну компанію. І це цілком резонно, адже навчання в університетах Англії робить майбутнього фахівця самостійним, зібраним і стійким до нестандартних ситуацій, а також розвиває мислення.

Высшее образование в Великобритании, Вища освіта в Великій Британії

Університети Англії, вартість

Університети Англії для іноземців відкриті, в тому числі для українських абітурієнтів. Найвідоміший університет Великої Британії та й всього англомовного світу – Оксфордський університет. Перша згадка про нього датується 1096 роком. У 1209 році частина вчених вирішили покинути Оксфорд і переселилися в Кембридж, де заснували Кембридзький університет. У наші дні їх уже заведено об’єднувати в одне ціле – Оксбридж – еталон багатовікових традицій престижної освіти, на який орієнтуються студенти в усьому світі. Всі бажають вступити в ці старовинні університети Англії, ціни не зупиняють абітурієнтів на шляху до знань.

До найстаріших вищих навчальних закладів Великобританії (Ancient Universities) так само відносять: Університет Сент-Ендрюс (1410), Університет Глазго (1451), Університет Абердіна (1495), Університет Единбурга (1582). Ви можете отримати вищу освіту в Англії, вступив в один з цих навчальних закладів.

У 19 столітті з’явилися нові університети Англії, мета яких полягала в розвитку прикладної освіти – так звані “червоноцегляні університети” (Red Brick Universities). У цю групу увійшли Університет Бірмінгема, Університет Брістоля, Університет Ліверпуля, Університет Манчестера, Університет Лідса та Університет Шеффілда. У списку нижче ви побачите найдавніші університети в Англії, вартість навчання в яких цілком прийнятна на сьогодні для українців, однак все по черзі – повернемося до історії.

У 20 столітті британська система освіти набагато розширилася завдяки створенню нових ВНЗ і надання статусу університетів наявним політехнічним коледжам.

Перша хвиля пройшла в 1960-і роки, в результаті чого з’явилися так звані “Університети з листового скла” (Plate Glass Universities), друга хвиля припала на 1992 рік і дала Британії кілька десятків “Нових університетів” (New Universities, Post-1992 Universities).

На сьогодні у Великій Британії налічується 118 навчальних закладів, що мають статус університету. Вони ранжуються в залежності від престижності численними рейтингами, зокрема відомим рейтингом The Guardian University league table. Вища освіта в Англії для іноземців – це поширена практика в будь-якому навчальному закладі.

Найпрестижніші дослідницькі університети Великобританії об’єднані в групу з 24 університетів, яка має назву The Russell Group Universities.

Вартість навчання в Англії цілком прийнятна, про вартість ви можете дізнатися у наших фахівців.

Університети Англії

Детальна інформація в розділі: університети Великої Британії, Англії.

Вища освіта у Великобританії, вартість

На вищу освіту у Великобританії вартість може бути досить істотною, проте кожна копійка таких вкладень буде приносити дивіденди випускнику все життя. Крім того, завжди є варіанти, такі як стипендіальна програма, яка покриє практично всі витрати, але критерії відбору досить жорсткі.

Існує думка, що вартість вищої освіти в Англії – це величезна сума грошей. Вважаємо за потрібне зазначити, що це сильно перебільшено. На вищу освіту в Англії ціна може досягати 5 тисяч фунтів за семестр, що відносно доступно для середнього класу, особливо якщо поставити собі за мету і накопичити фінансові кошти заздалегідь.

Система освіти у Великобританії

Система освіти в Великобританії поділяється на програми, що ведуть до отримання ступеня бакалавра і програми “пост вищої” освіти – магістратуру і докторантуру. У будь-якого етапу навчання є своя ціна. Розмір вартості визначається сукупністю факторів, які існують в тому чи іншому вищому навчальному закладі.

Бакалаврат

Основними критеріями зарахування на бакалаврат щодо британських студентів є вік 18 років і наявність повної середньої освіти.

Вища освіта в Англії для українців є, але для її отримання є як мінімум одна умова: студенти з України, які бажають вступити на 1-й курс програми бакалаврату в британський ВНЗ зобов’язані закінчити мінімум один рік навчання в університеті своєї країни.

Навчання на бакалавраті триває три роки. Однак, якщо програма охоплює ще й стажування, то загальна тривалість складе чотири роки.

Магістратура

Магістерські програми належать до другого ступеня вищої освіти.
Вікового критерію немає, проте деякі університети хочуть бачити серед своїх студентів тих, кому вже виповнився 21 рік.

Наявність першої вищої освіти є обов’язковою вимогою для зарахування. Стандартна тривалість магістерських програм становить один академічний рік.

Докторантура

Докторантура є найвищим освітнім ступенем, який присуджують британські університети.

Студент затверджує тему дослідницької роботи безпосередньо з тим науковим керівником, який веде дослідження в даній сфері. Отримання ступеня доктора наук займає три-чотири роки.

Вища освіта в Великій Британії: програми підготовки

Підготовка до бакалаврату

Тривалість навчання як на бакалавраті, так і на магістратурі збільшується, якщо студент не готовий до прямого вступу.

Причин може бути декілька, але, як правило, у випадку з бакалавратом – це невідповідність систем середньої освіти в Україні та в Великобританії (тривалість середньої освіти в Україні становить 11 років, у Британії – 13 років).

У зв’язку з цим виникає проблема невідповідності академічній кваліфікації і мінімальному віку. Тому для прямого зарахування на перший рік британського бакалаврату потрібно закінчення мінімум одного курсу університету в Україні.

Але є альтернативне рішення – пройти підготовчу програму Foundation / Diploma безпосередньо при обраному британському університеті або при міжнародному підготовчому центрі з подальшим зарахуванням на бакалаврат.

Стандартна тривалість подібних програм становить 2 або 3 триместри (7-9 місяців).

Підготовка до магістратури

Причини, за якими потрібно проходження підготовчої програми Pre-Master’s / Graduate Diploma перед зарахуванням на магістратуру дещо інші.

Перш за все, ця програма необхідна студентам, чий рівень знання англійської мови не відповідає вступного мінімуму. Так само не обійтися без підготовчого курсу, якщо студент планує змінювати спеціальність або ж академічна успішність на бакалавраті була невисокою.

У цих випадках підготовчий курс до магістратури допоможе виправити ситуацію та отримати зарахування на програму магістра в британському університеті.

Pre-Master’s триває від одного триместру (трьох місяців) до одного академічного року і може проходити як при університеті, так і при міжнародному коледжі.

Мовна підготовка (Pre-sessional)

Щоб отримати вищу освіту у Великобританії, потрібно добре знати англійську мову. В деяких випадках, коли до мінімальних вимог не вистачає зовсім трохи балів (наприклад, 0,5 бала з англійської мови) досить відучитися на короткостроковій програмі Pre-sessional English.

Вища освіта в Англії для українців

Вищу освіту в Англії для українців організовує міжнародна компанія “Students International”. Ми працюємо без посередників, маємо прямі виходи на університети в Англії та всю необхідну інформацію для абітурієнтів. На сайті ви можете ознайомитися з кращими вишами та підібрати програму навчання. Або відразу телефонуйте нам, щоб отримати вичерпну консультацію, дізнатися вартість навчання в університетах Англії та іншу інформацію.

Терміни подачі документів

Для того, щоб отримати вищу освіту в Англії, необхідно правильно подати документи. Приймання документів на підготовчі програми до бакалаврату та магістратури відкритий практично протягом усього року. Пряме зарахування на магістерські програми відкривається в жовтні за рік до початку програми та закривається, як правило, коли всі місця набрані. Однак, в деяких випадках встановлені точні терміни подачі документів, які вказані на сторінці програм на офіційних сайтах університетів.

Особливі правила подачі документів існують при прямому зарахування на програми бакалавра. Процедура подачі заявок однакова для британських і іноземних студентів і здійснюється через єдину систему UCAS.

Крайній термін подачі документів в Оксфордський і Кембридзький університети – 15 жовтня, в усі інші ВНЗ бажано встигнути відправити заявки до 15 січня. Максимальна кількість заявок не повинна перевищувати п’яти.

Список університетів та коледжів Великої Британії

Місто Навчальний заклад
Абердин The University of Aberdeen
Белфаст Queen’s University Belfast
Брайтон University of Brighton
Брістоль University of Bristol
Гілфорд University of Surrey
Йорк University of York
Кембридж Anglia Ruskin University
Ковентрі Coventry University
Лестер University of Leicester
Лондон City University London
Лондон Istituto Marangoni London
Лондон Kings College London
Лондон Queen Mary University of London
Лондон University College London (UCL)
Лондон University of Hertfordshire
Лондон University of West London
Лондон University of Westminster
Манчестер Manchester Metropolitan University
Оксфорд Oxford Brookes University
Шеффілд Sheffield Hallam University
Едінбург University of Edinburgh
Екзетер University of Exeter