Среднее образование в Англии, Середня освіта в АнгліїСередня освіта в Англії складається з початкової (primary education), середньої (secondary education) і старшої школи (further education). Усі британські діти у віці від 5 до 16 років мають законне право на отримання початкової та середньої освіти. Середня освіта у Великій Британії до 16 років є обов’язковою. У віці 16 років учень приймає рішення – продовжити навчання в старшій школі, щоб потім мати можливість вступити до університету або ж отримати прикладну професію і почати працювати.

Середня освіта в Англії: школи

Нашим клієнтам ми пропонуємо середню освіту в Англії в наступних школах-партнерах:

Місто Навчальний заклад
Брайтон Bellerbys College, Brighton
Йорк Queen Ethelburgas College
Кардиф Cardiff Sixth Form College
Кембридж Abbey DLD College Cambridge
Кембридж Bellerbys College, Сambridge
Кембридж CATS College Cambridge
Кентербері Cats College, Canterbury
Лондон Ashbourne College
Лондон Bellerbys College, London
Лондон Cats College, London
Лондон Chelsea Independent College
Лондон DLD College London
Малверн Abbey College
Оксфорд D`Overbroeck`s College

Етапи середньої освіти в Англії

Середню освіту в Англії заведено поділяти на чотири ключові етапи (key stages):

Ключовий етап 1 відповідає віку дітей 5-7 років
Ключовий етап 2 – віку 7-11 років
Перші два ключові етапи відповідають рівню початкової освіти.
Ключовий етап 3 охоплює навчання дітей 11-13 років
Ключовий етап 4 розрахований на вік дітей 14-16 років
Третій і четвертий ключові етапи формують середню освіту.

Шкільна освіта в Великобританії на завершальних етапах є найвідповідальнішим періодом в системі середньої освіти.

Коледжі в Великобританії проводять програму GCSE, яка являє собою 2-річний завершальний цикл обов’язкової середньої освіти, по закінченні якого учні складають іспити з низки предметів і отримують академічну кваліфікацію.

Среднее образование в Англии для украинцев, Державні та приватні школи-пансіони в Великій Британії

Система середньої освіти в Англії

Навчальний план складається з обов’язкових предметів, таких як англійська мова, математика і природничі науки (об’єднані в один предмет або ж досліджувані окремо курси фізики, хімії та біології) і 4-5 предметів на вибір, наприклад, географія, історія, бізнес, дизайн і технології, іноземна мова.

Старша школа займає особливе місце в системі британського середньої освіти. Цей ступінь не є обов’язковим, однак тільки закінчивши два додаткові роки дитина може продовжити свою освіту в університеті. A-level – традиційна кваліфікація, яку отримують випускники. Однак, відносно недавно школи у Великій Британії почали проводити альтернативну програму, яка веде до отримання IB (International Baccalaureate) diploma. Відмінності полягають в структурі програм.

Не дивлячись на відмінності в складі курсів, обидві програми прищеплюють учням навички аналітичного мислення, самостійної роботи та творчого підходу до виконання завдань. Випускники закінчують школу підготовленими до подальшого навчання і дорослому житті.

Державні та приватні школи-пансіони в Великій Британії

Перш за все, це державні школи, які фінансуються державою і послідовно виконують Національний навчальний план (National Curriculum) і приватні школи-пансіони, які фінансуються коштом оплати навчання учнями та в праві розробляти власні навчальні плани.

Іноземні учні можуть навчатися в державних школах тільки з 16-річного віку. Тому, практично завжди іноземці стають учнями приватних шкіл. У Британії налічується понад 2500 шкіл-пансіонів. Вибираючи школу у Великобританії для своєї дитини, батьки дуже часто керуються рейтингами шкіл.

Основними критеріями вступу в такі школи є поточна успішність дитини в нинішній школі та успішне написання вступних тестів.

Здобути середню освіту в Англії завжди вважалося престижною і водночас складною справою. До того ж вартість навчання в англійських школах-пансіонах досить висока. Однак, докладені зусилля не залишаються марними і випускники британських шкіл стають студентами престижних університетів.

Students International допомагає батькам зробити аналіз декількох варіантів шкіл і подати документи в найбільш відповідний заклад для вашої дитини. Ми консультуємо клієнтів, які проживають як в Києві, так і в інших містах України.